Katalog


Katalog satışa sunduğumuz ürün ya da hizmetlerinizi belirli bir düzen halinde potansiyel müşterilerinize ulaştırmak için kullanabileceğiniz en etkili tanıtım araçlarından birisidir. Katalog baskı tasarımı önemli kurumsal kimlik çalışmalarından birisidir. başarılı bir katalog tasarımı ile potansiyel müşteriye karşı daha iyi bir intiba bırakabilirsiniz. Bu aynı zamanda söz konusu ürün ya da hizmetlerinizin satılma oranının da ciddi bir şekilde etkileyecektir. Bu nedenden dolayı ekibimiz firmanız için en doğru ve en iyi sonucu elde edebileceğiniz kataloğu tasarlayabilmek adına pek çok ayrıntıyı dikkate almaktadır.

Katalog tasarımı yaparken nelere dikkat edilmelidir?

Katalog tasarımında işletmenizin faaliyet gösterdiği sektör, izlediği satış stratejisi, genel kurumsal kimliği, katalog üzerinden ürün ya da hizmetlerini ne şekilde ön plana çıkarmak istediği gibi birçok ayrıntı önemli olmaktadır. Ayrıca Kataloğun genellikle birden fazla sayfası olduğunu dikkate alacak olursak, ilk sayfadan itibaren belirli bir düzende ilerlemenin, ilk sayfadan itibaren potansiyel müşteriyi çekme cazibesinden sahip olmasının ve genel sayfa düzenini ne kadar önemli olduğunu göz önünde bulundurmak gerekir. Ayrıca fiziksel bir katalog planlıyorsanız, katalog sayfalarının malzeme kalitesi de önemli bir diğer unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Firmamız Tüm bu ayrıntıları sizin için düşünmektedir ve bu süreçte sizin de onayınızı almaktadır.

Kataloğun hazırlanması sürecinde dikkat edilen başlıca ayrıntılar;

 • Katalog içerisinde sergilenecek ürünler
 • Ne tarz bir katalog istiyor olduğunuz
 • Kataloğun anlaşılır olması
 • Kataloğun etkileyici görsellere sahip olması
 • Eğer birden fazla sayfa olacaksa, diğer sayfalara yönlendirme unsuru taşımalıdır
 • Baskı kalitesi iyi olmalı
 • Canlı renklere sahip olmalıdır
 • Belirli bir kampanya detayı fark edilir bir şekilde yansıtılmalıdır
 • Katalog genelinde kurumsal kimliği yansıtan renkler ideal oranda, ideal bir tasarım ile yansıtılmalıdır

Tüm bu kriterler ve daha fazlası dikkate alınan unsurlar olarak ifade edilebilir.

Nasıl bir kataloğa ihtiyacımız var?

Öncelikli olarak birçok farklı katalog çalışmasını yapabileceğimizi bilmelisiniz. Bu aşamada Önemli olan bulunduğumuz sektör ne hedeflediğiniz potansiyel müşterilerinize ürün Ya da hizmetlerinizi nasıl bir şekilde ulaştırmak istiyor olduğunuzdur. ekibimiz ile iletişime geçerek planladığınız katalog tasarımını talep edebilir ve kurumsal kimliğinizi doğru ve net bir şekilde yansıtacak bir tasarım elde edebilirsiniz. Sizlere hızlı ve profesyonel çözümler sunmaktayız.

Katalog hazırlarken öncelikle dikkat edilmesi gereken nokta, katalog içerisindeki ürün ve/veya hizmetlere ait detayların kolayca anlaşılabiliyor olmasıdır. Kataloglar genel olarak çok sayfalı ürünlerdir. Baskı sonrasında yapılan uygulamalar sayesinde (lak, selefon, yaldız baskı vb.) hem kaliteleri artırılmakta hem de görsel olarak daha estetik bir hale getirilmektedir. Kataloğun kaliteli olması, firmalar için hem marka değerinin artmasına, kurumsal hizmet alanının genişlemesine ve satışların artmasına yardımcı olmaktadır.

Piyasada bulunan katalog çeşitlerinden bazıları şunlardır:

 

 •     İş Dünyası Katalogları
 •     Promosyon Ürünler Katalogları
 •     Satış Katalogları
 •     Eğitim Katalogları
 •     Pazarlama Katalogları

 

Günlük hayatta en çok karşılaştığımız katalog türü, satış ve pazarlama kataloglarıdır. Bu ürünler, markalar tarafından posta aracılığı ile gönderilebilir ya da promosyon olarak markaların satış mağazalarında hedef kitleye sunulabilir.

 

Paylaş