Kartvizit


Hiç şüphesiz ki kurumsal kimliğinizi yansıtan en önemli fiziksel materyallerin başında kartvizit gelmektedir. Çünkü kartvizit bir nevi bir firmanın yüzünü yansıtır. Üzerinde bulunan renkler, işlenen semboller ve diğer tüm ayrıntılar potansiyel müşterinin ilk etapta bir bakış açısı edinmesini sağlar. İşte bu nedenden dolayı kartvizit tasarımı birçok yönden önemli bir konudur ve mutlaka ilgili sektörde faaliyet gösterdiğiniz alan dikkate alınarak ve aynı zamanda firmanızın izlediği strateji, logosu gibi ayrıntılar dikkate alınarak tasarımı yapılmalıdır.

Alanında uzman olan tasarım ekibimiz her daim firmalar için en iyi tasarım çözümlerini sunmaktadır. Şimdiye kadar birçok farklı sektör bünyesindeki küçük, orta ve büyük ölçekli işletmeler için en iyi kartvizit çalışmalarını gerçekleştirmiş bulunuyoruz. Tasarım sürecinde her daim irtibat sağlıyoruz ve bu sayede tam istenilen bir tasarıma imza atıyoruz. Bu aşamada sizler de bize güvenebilirsiniz.

Kartvizit Tasarımında Önemli Olan Nedir?

Kartvizit tasarımında uygulanan belli başlı standartlar olduğu gibi firmanın tercihine sunulan özelleştirme seçenekleri de mevcuttur. Mesela ebatlar, söz konusu standartlardan birisidir. İdeal bir kartvizit boyutunun, özellikle de potansiyel müşterinin kolay ve hızlı bir şekilde kullanabilmesi amaçlanmaktadır. Bununla birlikte kolayca saklanabilir olması ve uzun vadede dayanıklı bir malzemeye sahip olması da beklenir. İşte tüm bu hususlar bizlere bir kartvizitin standart olarak 5 cm en ve 8-9 cm boy ölçülerini gerekli kılmıştır.

Kartvizitler aynı zamanda kısmen reklam ve tanıtım görevini üstlenen materyaller olduğundan dolayı, yapısal özellikleri diğer pek çok tanıtım materyaline kıyasla daha da önemli olmaktadır. Daha kalın, neme dayanıklı, canlı renklere sahip olması önemli olan yapı ve tasarım gereksinimleri arasındadır.

Kartvizit Tasarım Fiyatları Ne Kadar?

Sahip olduğunuz bütçe, amaçladığınız kullanım, hedeflediğiniz kalite, istediğiniz tasarım gibi ihtiyaç ve taleplerinizi dikkate alarak, ekibimiz sizler için en ideal fiyat teklifini sunmaktadır. Bu bağlamda fiyat kalitesini etkileyen pek çok unsur olduğuna dikkat çekmeliyiz. Yapısal özellikler bakımından kartın malzeme kalitesi, kullanılacak renk font çeşitleri ve kart üzerinde uygulanacak tasarım detayları gibi ayrıntıları bizimle iletişime geçerek belirlediğimizde, sizlere en ideal fiyat teklifimizi sunabileceğiz.-

Genel olarak sahibinin adı ve soyadı, bağlı bulunduğu kurum, unvanı ve iletişim bilgilerinin yer aldığı tasarımlardır.

Çoğunlukla kartvizit baskıları bristol kartona yapılmaktadır. Kartvizitler için sıklıkla kullanılan ebatlar: eni için 5 -5, 5 cm, boyu için 8-9 cmdir.

Kartvizitler, kurumsal kimliğin ayrılmaz bir parçası olduğu için bu doğrultuda hazırlanması gerekmektedir. Firma

logolaı için belirlenen renklerin pantone numaraları matbaa ile paylaşılmalıdır. Kartvizitler, profesyonelliğin kısa bir ifadesidir. İş görüşmelerine başlamadan önce kartvizitlerin değişimi son derece önemlidir.

Renkli kartvizit, Basit gorunusunun yaninda imaj bakimindan etkili bir reklamdir.gunumuzde firmalar tanitima ayirdiklari rakamlari kistikca farkinda olmadan piyasalarini rakip firmalara kaptirmaktadirlar. Kriz donemlerinde reklamdan tasarrufa gitmek isteyen firmalara (ki tavsiye edilmiyor uzman goruslere gore) en azindan kartvizitlerindeki imajlarini duzeltmeleri ve en kucukte olsa kartvizitle reklam yapmalarini tavsiye ediyoruz.Renkli kartvizitin digerlerine gore ustunlugu, Renkli olmasi Kagidinin en guzel kalitede (350 gr kuse)olmasi Firmanizin urunlerinin resimlerle gosterilmesi Basit kartvizitlerden daha hesapli olmasi (toplu basildigi icin) Arka Baskisin olmasi islanmamasi icin Selefon kaplama olmasi.

 

Paylaş