El İlanı & Broşür


El ilanı ya da bir diğer ifade ile broşür bugün birçok sektörde kullanıma uygun tanıtım materyalleridir. Etkili ve hızlı bir şekilde geri dönüşler elde etmek mümkün olmaktadır. Üstelik birçok bilindik reklam ve pazarlama çalışmaları ile kıyaslandığında, el ilanı ve broşür çalışmalarının çok daha düşük maliyetli olması ile büyük bir avantaj sağladığı da bir gerçeklik olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu denli önemli bir tanıtım etkinliğinin doğru bir şekilde gerçekleştirilmesi önemlidir. Çünkü kurallara uymazsanız, yeteri kadar verim elde edemezsiniz. Bu bağlamda bir el ilanı ya da broşür çalışmasının hedeflendiği gibi hızlı ve verimli geri dönüşler sağlayabilmesi için tasarım son derece önemlidir. İlgili broşür ya da el ilanı çalışmasında ne tür hizmet ya da ürünlerinizi, nasıl bir pazarlama stratejisi ile satışa sunacağınız, bununla birlikte ilgili ürün ya da hizmetlerinizin potansiyel müşteriyi gerçekten çekici bir şekilde görsellere sahip olması gibi hususlar son derece önemlidir. Bu nedenden dolayı alanında uzman bir ekip ile çalışmanız önemlidir. Biz sektörde deneyimli bir ekip olarak, hem firmanızın pazarlama stratejisini göz önünde bulunduruyor hem de ilgili el ilanı ya da broşür çalışmalarınızda en iyi verimi elde edebilmeniz için etkili görsel çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Bu sayede kısa bir sürede potansiyel müşterilerden verim elde edebiliyorsunuz. Bu alanda deneyimli olan ekibimizin dikkate aldığı belli başlı hususları aşağıdaki gibi sıralandırabiliriz;

El İlanı & Broşürde Dikkat Edilecek Hususlar

  • El ilanı ya da broşür çalışmasının sadece bir tanıtım ya da reklam aracı olmadığını aynı zamanda kurumsal kimliğinizi de yansıtan bir materyal olduğunu dikkate alarak, çalışmamızı bu yönde tamamlarız.
  • Ön plana çıkarmak istediğiniz özel ürün ya da hizmetleriniz için en doğru renk ve yazı fontunu kullanarak, potansiyel müşteriyi kazanmanızı sağlarız.
  • Broşür çalışmamızda kısa, net ve doyurucu bir içerik sunabilmek, temel hedeflerimizden birisidir.
  • Kağıt kalitesinin hem dayanıklı olması hem de ilgili ürünleri net bir şekilde yansıtması sağlanır.

Sizler de şimdiye ihtiyaç duyduğunuz broşür ya da el ilanı çalışmaları için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Genellikle A4 ya da A5 ebatlarında talep edilen bu ürünlerimiz, adet sayısı, sayfa sayısı, kağıt kalitesi gibi kriterler doğrultusunda fiyatı belirlenmektedir ve firmamız sizlere oldukça makul bir fiyat teklifi sunmaktadır.

Klasik reklam araçlarının en etkililerinden olan broşür, hedef müşteri kitlesine ulaşması bakımından ilk sıralarda yer alır. Dijital ve ofset broşür hazırlama, müşteriye firmanın varlığını duyurma, kısa,etkili ve doyurucu ürün ya da kampanya bilgileri verme ve firma bilinirliğini arttırma gibi amaçlarla kullanılır.

Broşür hazırlama ve dağıtımında amaç, firmanın faaliyet yürüttüğü alandaki ürünleri ya da hizmetleri hakkında net bilgiler vererek müşterinin ilgisini çekmektir. Bu yolla hem ürünler ve hizmetler hakkında müşteri bilgilendirilir hem de kampanyalar ve yenilikler duyurulur.

Müşteriye görünen yüzünüz, sizi anlatan reklam aracı olan broşür basımında dikkat edilmesi gereken bazı noktalar vardır. Özen isteyen bu noktalar, en az ürünleriniz ya da hizmetleriniz kadar önemlidir. Çünkü ticaretin altın kurallarından biri ürünü ya da hizmeti nasıl sunduğunuzdur. Dijital ve ofset broşür örnekleri incelendiği zaman bu noktalar daha iyi anlaşılır. Müşterinin dikkatini çekmek, onun aklında firmanızın yer tutmasını sağlamak en büyük hedef olmalıdır.

​Broşür taslakları genellikle A4 ve A5 ebatlarında olur. Bu broşür ebatlarından en çok tercih edilen ise A5’tir. Reklam ürünlerinin genelinde olduğu gibi broşürlerde de boyutlar önemlidir. Çünkü broşürünüz az yer kaplamalı, tek bakışta bir yüzdeki ürün ya da hizmetlerin tamamı görünebilmeli, taşıması kolay olmalıdır. Ayrıca broşür fiyatları da boyutlara göre değişir.

Dijital ve ofset broşür tasarımlarında dikkat edilmesi gereken önemli noktalardan biri de görselliktir. Broşür basımı normal kağıda ve kuşe kağıda yapılır ancak kuşe kağıtlara yapılan basımlar zengin bir görsellik sundukları için daha çok tercih edilirler. Ayrıca broşür baskısı yaparken renklere de özen göstermek gerekir. Broşür örnekleri incelendiği zaman da görülebileceği gibi dikkat çekici renklerin kullanıldığı broşürler müşterinin aklında daha kalıcı etkiler bırakır ve daha yüksek oranlı dönüşler sağlanır. Son olarak broşürlerde müşterilere verilecek bilgiler ilgi çekici olmalıdır. Gereksiz ayrıntılar yerine en kısa anlatımla en çok bilgi vermek hedeflenmeli, ürünün ya da kampanyanın en büyük özelliği ön plana çıkarılmalıdır.

 

Paylaş